The Callisto Protocol ترسناک‌ترین بازی نسل نهمی

یکی از سورپرایزهای مراسم The Game Awards 2020، معرفی بازی ترسناک The Callisto Protocol بود. آقای گلن اسکوفیلد (Glen Schofield)، خالق مجموعه‌ی Dead Space، برروی این بازی نظارت خواهد داشت.

اطلاعاتی از بازی The Callisto Protocol

استودیوی استرایکینگ دیستنس (Striking Distance) وظیفه‌ی توسعه‌ی بازی The Callisto Protocol را برعهده دارد. اخیراً تیم توسعه‌دهنده‌ در مصاحبه با IGN، جزئیات بیشتری را در خصوص این بازی ارائه داده است.

به گفته‌ی آقای اسکوفیلد، بازی The Callisto Protocol با هدف ترسناک‌ترین عنوان نسل نهمی در دست توسعه قرار دارد. وی با اشاره به Dead Space اعلام کرد که این سری نیز یکی از ترسناک‌ترین بازی‌های نسل هفتم به شمار می‌رفت. استودیوی استرایکینگ دیستنس نیز قصد دارد با این پروژه‌‎ی جدید همان مسیر پیش برده و با استفاده از نور و صدا و قدرت سخت‌افزارهای نسل جدید بهره ببرد و به غوطه‌ور کردن بازی‌بازان کمک کند. همچنین به گفته‌ی اسکوفیلد، تیم توسعه‌دهنده‌ی بازی قصد دارد تا از ویژگی Haptic Feedback کنترلر دوال‌سنس پلی‌استیشن 5 نیز بهره ببرد. وی همچنین به قابلیتی برای شنیدن صدای باد و سایر جزئیات کوچک در یک محیط به عنوان یکی دیگر از موارد جالب توجه به لطف وجود کنترلرهای نسل بعدی نیز اشاره کرد.

از زمان انتشار بازی Dead Space 3 در سال 2013، شاهد عناوین اندکی در سبک ترسناک و فضایی بوده‌ایم. به لطف ظهور بازی های ترسناک ایندی، سری بازی‌های Silent Hill به سکوت رفتند و همچنین بازی‌های Resident Evil در آن زمان بیشتر رویکردی اکشن محور  داشتند. امیدهای طرفداران برای دیدن دنباله‌ی Dead Space با تعطیلی استودیوی ویسرال گیمز (Visceral Games) بسیار کمرنگ شد و اعضای آن تیم به استودیوهای مختلف پیوستند. با این حال به نظر می‌رسد The Callisto Protocol همان بازی مورد انتظار طرفداران Dead Space باشد، چرا که خالق فرنچایز مذکور برروی این پروژه کار می‌کند.

بازی The Callisto Protocol در سال 2022 میلادی برروی کنسول‌های نسل نهم و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

درباره admin

Check Also

Ghost of Tsushima

بازی Ghost of Tsushima

واقعه‌ی سوشیما یکی از عجیب‌ترین و در عین حال تلخ‌ترین حادثه‌های تاریخی در ژاپن است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *