امکانات جالب فتوشاپ 2021

فتوشاپ 2021 که در Adobe MAX رونمایی شد ، غنی ترین ویژگی در سال های اخیر است. از موارد پیشرفته گرفته تا ابزارهای روزمره مانند Refine Edge و Live Shapes گرفته تا ویژگی های پیشگامانه ای مانند Sky Replacement و فیلترهای عصبی واقعا خارق العاده ، در اینجا موارد زیادی وجود دارد که حتی بی روح ترین کاربر فتوشاپ را به هیجان می آورد و تحت تأثیر قرار می دهد.

تا انتهای این مقاله که توسط وبسایت شروع گرافیک برای شما تهیه کردیم همراه ما باشید تا با ویژگی های جدید فتوشاپ 2021 آشنا شوید و آنرا مورد بررسی قرار بدیم.

فیلترهای عصبی

جالب ترین ویژگی جدید ، طیف وسیعی از فیلترها است که توسط Adobe Sensei ، ابزار یادگیری ماشین که Adobe طی چند سال در حال توسعه است ، تأمین می شود.

دو فیلتر کاملاً عملیاتی در گالری فیلترهای عصبی ظاهر می شوند: هموار سازی پوست و انتقال سبک. هموار سازی پوست با لغزنده های ساده Smoothness و Blur دقیقاً همانطور که توضیح داده شد رفتار می کند. این سریعترین راه برای پاک کردن لکه های صورت است و در یک لحظه نتایج چشمگیری ایجاد می کند:

 

فیلتر انتقال سبک

فیلتر انتقال سبک به شما امکان می دهد سبک های گرافیکی را از طیف گسترده ای از پیش تنظیمات اعمال کنید ، اگرچه هنوز نمی توانید تصاویر منبع سبک خود را وارد کنید. می توانید استایل و اندازه قلم مو را تنظیم کنید و به صورت دلخواه پس زمینه را تار کنید. و همانند سایر فیلترهای عصبی ، می توانید آن را روی یک لایه جدید ، یک کپی مخفی از لایه فعلی یا یک فیلتر هوشمند اعمال کنید.

نتایج اغلب غافلگیرکننده هستند و به نظر می رسد که گاهی اوقات ارتباط کمی با تصویر سبک منبع دارند. اما وقتی افکت ها بلافاصله اعمال می شوند ، مرور گزینه ها و انتخاب سبکی که دوست دارید آسان است.

 

فیلتر پرتره هوشمند

قابل توجه ترین پرتره هوشمند است که به صورت خودکار چهره ها را در تصاویر تشخیص می دهد و طیف وسیعی از ابزارها را برای تنظیم بیان فراهم می کند – از جمله خوشحال باشید! ، سورپرایز و عصبانیت. هر یک از اینها دارای یک نوار لغزنده است که می تواند منفی و همچنین مثبت باشد ، بنابراین یک مقدار منفی از خوشحال باشید! در عوض چیزی نزدیک به بدبختی تولید خواهد کرد.

نتایج همیشه عالی نیستند ، به همین دلیل فیلتر هنوز در مرحله بتا است. اما با این وجود بسیار چشمگیر هستند ، با توانایی اضافه کردن لبخند دندانی به یک تصویر با دهان بسته.
در اینجا مجموعه ای از عبارات تنظیم شده وجود دارد:

برای حرکت چشم یک سوژه به چپ یا راست می توانید از Smart Portrait استفاده کنید و حتی می توانید کل یک سر را به یک طرف یا آن طرف بچرخانید. باز هم ، این فیلتر در بتا است ، بنابراین برای دستیابی به بهترین نتیجه به پوشاندن دستی نیاز است. همچنین توانایی تغییر جهت نور از چپ به راست مفید است ، که از روشی استفاده می کند که به خطوط صورت احترام می گذارد:

 

فیلتر هوشمند پرتره همچنین می تواند موها را اضافه و از بین ببرد ، و – در یک تور واقعی ، چهره را پیر یا جوان کند. آنها ابزار خارق العاده ای برای بازی کردن و نتایج جذاب هستند. در اینجا فیلتر پیری وجود دارد که دارای صورت اصلی در سمت چپ است و یک نسخه جوانتر و دو نسخه قدیمی آن را دنبال می کنید:

فیلتر Colorize با استفاده از هوش مصنوعی برای تفسیر صحنه و افزودن رنگهای مناسب ، به طور خودکار رنگ را به تصاویر سیاه و سفید اضافه می کند. همانند تمام فیلترهایی که در حال حاضر در مرحله بتا هستند ، کاملاً مناسب نیستند – اما یک نقطه شروع قابل توجه است:

 

فیلتر جایگزینی آسمان

فتوشاپ دو ابزار جدید دارد که به جایگزینی آسمان کسل کننده اختصاص داده شده است. یک مورد منوی Select> Sky وجود دارد که از AI برای جدا کردن ناحیه آسمان در تصویر استفاده می کند. و همچنین یک گفتگوی کاملاً جدید برای تعویض آسمان وجود دارد که به شما امکان می دهد آسمان تصویر را به یکی از تعداد زیادی از پیش تنظیمات تغییر دهید – یا می توانید آسمان خود را وارد کنید. برای اصلاح خطاها می توانید میزان روشنایی ، دما و مقدار لبه و مناطق انتخاب رنگ را از داخل و خارج تنظیم کنید. این ابزار کار بسیار خوبی انجام می دهد ، به درستی آسمان را حتی در مناطق مشکل مانند این درختان پیدا می کند:

 

و بسیاری امکانات فوق العاده دیگر که ارزش استفاده از این نسخه رو صد چندان بیشتر میکند.

منبع : گرافیک استارت

درباره admin

Check Also

نرم افزار زیرنویس

بهترین برنامه برای ساخت زیرنویس فیلم

با استفاده از این نرم ‌افزارها، می ‌توانید زیرنویس ‌ها را به راحتی ایجاد، ویرایش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *