بازی Marvels Spider-Man Miles Morales

اولین دقایق رویداد پر سر و صدای سونی (Sony) در بهار سال جاری بود که برای اولین بار شاهد معرفی بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales بودیم؛ یک بازی فرعی برای بازی Marvel’s Spider-Man که در سال ۲۰۱۸ منتشر شده بود. بازی اسپایدرمن مایلز مورالس توسط استودیوی Insomniac Games توسعه یافته و به دست Sony Interactive Entertainment قرار است بزودی منتشر شود. سایمون راتر (Simon Rutter)، نایب رییس سونی، در ابتدا این بازی را یک نسخه‌ی کوچک و فرعی از بازی اسپایدرمن معرفی کرد، اما پس از مدتی استودیوی Insomniac Games تایید کرد که Spider-Man: Miles Morales اگرچه یک بازی کوتاه و کوچک است، می‌توان آن را یک بازی جدا و کامل دانست و به هیچ‌عنوان یک DLC برای بازی اسپایدرمن نیست؛ مانند بازی Uncharted: The Lost Legacy استودیوی Naughty Dog که یک بازی کوچک فرعی از سری بازی‌های Uncharted بود. قبل از آنکه جلوتر برویم و دست به معرفی این بازی مورد انتظار بزنیم، بهتر است مروری بر پیش‌زمینه‌ی شخصیت مایلز مورالس در دنیای کمیک بوک داشته باشیم تا بدانیم پا در کفش چه شخصیتی قرار است بگذاریم.

مایلز مورالس کیست؟

مایلز مورالس (Miles Morales) یک نوجوان ۱۳ ساله از شهر نیویورک است که در دنیای کمیک بوک پس از مرگ پیتر پارکر (Peter Parker)، اسپایدرمن، تبدیل به نسخه‌ی دیگری از اسپایدرمن می‌شود. جالب است که بدانید مایلز مورالس نیز دقیقا مانند پیتر پارکر زمانی قدرت‌های ویژه به دست می‌آورد که توسط یک عنکبوت نیش زده می‌شود. در کمیک بوک، این اتفاق یازده ماه پیش از مرگ پیتر پارکر رخ می‌دهد و او می‌کوشد تا با الهام گرفتن از شخصیت اسپایدرمن، تبدیل به قهرمان جدید نیویورک شود. مایلز مورالس متولد منطقه‌ی بروکلین است و در همانجا بزرگ شده است. پدر او تابعیتی آفریقایی-آمریکایی و مادرش تابعیتی پورتوریکویی دارد. داستان اسپایدرمن شدن مایلز مورالس از جایی شروع می‌شود که روزی که نام او در یک قرعه‌کشی در می‌آید، او نزد عمویش، آرون (Aaron)، می‌رود تا با عموی خود درباره‌ی موقعیت‌های تحصیلی مشورت کند، در همین حین عنکبوتی مشابه با عنکبوتی که پیتر پارکر را نیش زده بود، مایلز مورالس داستان ما را نیش می‌زند تا او نیز ویژگی‌های نظیر اسپایدرمن پیتر پارکر به دست آورد. به این روش مایلز مورالس جای خود را در دنیای مارول باز می‌کند و تبدیل به قهرمانی محبوب نزد طرفداران می‌شود.

اسپایدرمن مایلز مورالس در بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales شباهت و تفاوت‌های زیادی با اسپایدرمن پیتر پارکر دارد. مایلز مورالس همچون پیتر پارکر می‌تواند با تولید تارهای عنکبوتی جابجا شود و تمام کارهایی که پیتر پارکر با تارهای عنکبوتی می‌کند را انجام می‌دهد. همچنین توانایی‌های فیزیکی مایلز مورالس نظیر سرعت، قدرت، انعطاف‌پذیری و … نیز مانند پیتر پارکر پس از نیش عنکبوت بهبود پیدا کرده است. اما یکی از تفاوت‌هایی که اسپایدرمن مایلز مورالس با پیتر پارکر دارد، قابلیت نامرئی شدن اوست. لباس عنکبوتی او این قابلیت را دارد تا به صورت کامل نامرئی شود و از چشمان دشمنان مخفی بماند. بسیاری از قابلیت‌های این شخصیت را تا کنون در تریلر و گیم‌پلی‌هایی که از Spider-Man: Miles Morales منتشر شده، شاهد بودیم، اما برای آشنایی کامل با قدرت‌های دیگر مایلز مورالس باید کمی دیگر منتظر انتشار این بازی بمانیم.

شخصیت مایلز مورالس قدمت زیادی در دنیای مارول ندارد و حتی یک دهه نیز از خلق این شخصیت نگذشته است. این شخصیت در سال ۲۰۱۱ توسط برایان مایکل بندیس (Brian Michael Bendis) برای دنیای Ultimate Marvel به وجود آمد؛ دنیایی که به نوعی یک دنیای فرعی برای آثار کمپانی مارول محسوب می‌شود. سرانجام پس از گذشت چندین سال از خلق شخصیت مایلز مورالس، دنیای Marvel Ultimate در سال ۲۰۱۵ به پایان مسیر خود رسید و با تصمیم مارول، مایلز مورالس تبدیل به یکی از شخصیت‌های دنیای اصلی مارول شد. این اتفاق حواشی مختلفی به همراه داشت؛ از انتقادات زیاد به رنگ پوست و اتهام استفاده‌ی سیاسی از این شخصیت گرفته تا نظر استن لی (Stan Lee) درباره‌ی آن، داستان نسخه‌ی جدید اسپایدرمن محبوب در دنیای کمیک بوک دستخوش تغییر شد. استن لی، خالق شخصیت اسپایدرمن، خلق مایلز مورالس را یک اتفاق خوب برای دنیای اسپایدرمن توصیف کرد که با مخالفان زیادی نیز روبرو شد. اکنون پس از گذشت چندین سال از ورود مایلز مورالس به دنیای اصلی مارول، کم کم شاهد داستان‌هایی متفاوت از اسپایدرمن او هستیم که یکی پس از دیگری با محبوبیت زیادی نیز همراه می‌شوند. یکی از شاخص‌ترین آثاری که از این شخصیت ساخته شده، انیمیشن Spider-Man: Into the Spider-Verse است که برنده‌ی اسکار بهترین انیمیشن سال نیز شد. بدون شک این انیمیشن تاثیر بسیار زیادی در ساخت بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales داشته و محوبیت زیادی که این عنوان با آن روبرو شده، توسعه‌دهندگان Insomniac Games را وادار کرده تا به فکر اضافه کردن شخصیت مایلز مورالس در بازی Spider-Man و در ادامه ساخت یک بازی با محوریت مایلز مورالس باشند. راستی یادتان هست مایلز مورالس در بازی Spider-Man چگونه وارد داستان شد؟

آنچه در بازی Marvel’s Spider-Man گذشت

پیش از پوشیدن لباس اسپایدرمن در بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales که قرار است بزودی منتشر شود، بهتر است مروری داشته باشیم بر آنچه در بازی Marvel’s Spider-Man گذشت.

استودیوی Insomniac Games یکی از کلیدی‌ترین استودیوهای سونی در نسل هشتم محسوب می‌شد؛ استودیویی که با انتشار بازی Spider-Man در سال ۲۰۱۸، موفقیت‌های تجاری زیادی برای سونی به ارمغان آورد و زمینه را برای ساخت عناوین گوناگون در دنیای اسپایدرمن آماده کرد. بازی Spider-Man با قرض گرفتن مقداری از جزییات کمیک بوک‌های مارول، جهانی متفاوت به آنچه تا کنون از شخصیت اسپایدرمن به نمایش گذاشته شده، به تصویر می‌کشد. در دنیای اسپایدرمن سونی ما با پیتر پارکری طرف بودیم که نه تنها به عنوان یک قهرمان محبوب در لباس اسپایدرمن شناخته می‌شود، بلکه یک دانشجوی عاشق علم نیز هست که در آزمایشگاه دکتر اکتیویوس (Dr. Octavius) کار می‌کند. به کمک داستانی که با تمرکز بر پیتر پارکر در این بازی روایت شد، مایلز مورالس نیز راه خود را به دنیای اسپایدرمن سونی باز کرد؛ نوجوانی که به واسطه‌ی کمک‌های انسان‌دوستانه به مردم فقیر با پیتر پارکر آشنا شد و در ادامه‌ی داستان یک دوستی بین این دو شخصیت به وجود آمد. پدر مایلز مورالس که یک افسر پلیس در شهر نیویورک بود، در جریان اتفاقاتی که در بازی Spider-Man افتاد کشته شد تا عزم مایلز مورالس برای پا گذاشتن در جای پای پدر و کمک به مردم بیش از پیش راسخ شود. مایلز مورالس در بازی اسپایدرمن توسط عنکبوتی که مری جین (Mary Jane) با خود از شرکت آزکورپ (Oscorp) همراه داشت، نیش زده شد و قدرت‌هایی مانند پیتر پارکر پیدا کرد.

در پایان بازی Marvel’s Spider-Man، در کنار خط داستانی سوپرویلن‌های اسپایدرمن که یکی پس از دیگری از او شکست خوردند، دکتر اکتیویوس از هویت اصلی اسپایدرمن آگاه شد و پس از یک مرحله‌ی بسیار جذاب در بازی، از او شکست خورد و بدون دست‌های آهنی قدرتمندش به زندان انداخته شد. در آخرین دقایق بازی دیدیم که نورمن آزبورن (Norman Osborne) نیز به محفظه‌ی عجیبی که ممکن است هری (Harry)، پسرش، در آن قرار داشته باشد، نگاه می‌کرد که بنظر نمی‌رسد در بازی اسپایدرمن مایلز مورالس کاری با خط داستانی آن داشته باشیم و باید برای دومین قسمت بازی Spider-Man منتظر بمانیم. همچنین در اواخر بازی نیز شاهد صحبت مهمی بین پیتر پارکر و مایلز مورالس بودیم و هردو بزرگ‌ترین رازهایشان را برای یکدیگر افشا کردند. مایلز مورالس فهمید که پیتر پارکر اسپایدرمن است و پیتر پارکر نیز از توانایی‌های جدیدی که مایلز مورالس کسب کرده، آگاه شد تا اولین گام توسعه و ساخت بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales برداشته شود.

آیا پیتر پارکر در بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales حضور دارد؟

پس از انتشار اولین تریلر Spider-Man: Miles Morales، بسیاری از طرفداران گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر زنده نبودن پیتر پارکر در این بازی داشتند که توسط سونی تکذیب شد و استودیوی Insomniac Games تایید کرد که کار این استودیو با پیتر پارکر تمام نشده و در آینده اخبار بیشتری از این شخصیت خواهیم شنید که می‌تواند اشاره‌ی کوچکی به دومین قسمت بازی Spider-Man داشته باشد. اما زنده بودن پیتر پارکر در دنیای اسپایدرمن سونی به معنی حضور او در بازی اسپایدرمن مایلز مورالس نیست و آنطور که از مقاله‌ی اختصاصی مجله‌ی Game Informer برای این بازی مشخص شد، پیتر پارکر و مری جین پس از اتفاقاتی که در بسته‌ی الحاقی The City that Never Sleeps افتاد، به سیمکاریا (Symkaria) خواهند رفت و در بازی Spider-Man: Miles Morales حضور چندانی نخواهند داشت. وب‌سایت Game Informer به تازگی کلیپ جدیدی از Marvel’s Spider-Man: Miles Morales منتشر کرد که از ثانیه‌های آغازین بازی تهیه شده است. این ویدیو بیشتر از یک دقیقه زمان داشته و در ابتدا مایلز مورالس و پیتر پارکر را نشان می‌دهد که مشغول تعقیب گروهی از خودروهای نظامی هستند. در همین حین، هلیکوپتری در وسط خیابان سقوط کرده و باعث تصادف تمامی آن خودروهای نظامی می‌شود. مایلز مورالس و پیتر پارکر سریعا خود را به محل تصادف می‌رسانند تا اوضاع را بررسی کنند که ناگهان با راینو (Rhino) مواجه می‌شوند. پس از این، شاهد مبارزه‌ی مایلز مورالس و این سوپرویلن هستیم که اولین باس فایت بازی است. اگرچه پیتر پارکر در اولین ساعات بازی حضور دارد، باید برای تجربه‌ی اسپایدرمنی از جنس پیتر پارکر تا انتشار دومین قسمت بازی Spider-Man انتظار بکشیم

بازی اسپایدرمن

داستان بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales درباره‌ی چیست؟

داستان بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales دقیقا یک سال پس از اتفاقات بسته‌ی الحاقی The City that Never Sleeps شروع می‌شود؛ جایی که مایلز مورالس تحت نظر پیتر پارکر تعلیم دیده و خود را برای خطرات احتمالی شهر نیویورک و تبدیل شدن به یک قهرمان مردمی آماده کرده است. مادر مایلز مورالس به فکر انتخابات شورای شهر است و او مادر خود را در این کمپین انتخاباتی کمک می‌کند. در همین حین، جنگی بین دو گروه از تبهکاران معروف آغاز می‌شود و نیویورک با تهدیدهای بزرگی مواجه می‌شود. یک گروه از این تبهکاران که توسط تینکرر (Tinkerer)، یکی از ویلن‌های معروف مارول، رهبری می‌شود، The Underground نام دارد و گروه دیگر شرکت Roxxon است که از تکنولوژی‌های بروزی بهره می‌برد. در این بازی، مایلز مورالس در عین کمک به مادر خود در انتخابات شورای شهر، باید به فکر جنگ خیابانی این دو گروه قدرتمند باشد تا آرامش نیویورک را به آن بازگرداند. این در حالی است که در ابتدای بازی همانطور که پیش‌تر نیز در این مقاله گفته شد، پیتر پارکر نیویورک را به مقصد سیمکاریا ترک می‌کند و مایلز مورالس تنها اسپایدرمن شهر نیویورک است.

یکی از گروه‌هایی که قرار است خواب را بر مایلز مورالس در Spider-Man: Miles Morales حرام کند، شرکت Roxxon است که یکی از معروف‌ترین شرکت‌های دنیای مارول است و در این بازی نیز قرار است با آن آشنا شویم. اگر سریال‌های نتفلیکس مارول را تماشا کرده باشید، می‌دانید که به دفعات نام این گروه معروف در آنان به کار رفته است؛ برای مثال، شرکت Roxxon همان شرکتی است که باعث شده تا شخصیت دردویل (Daredevil) قابلیت‌های خود را کسب کند. این شرکت در کمیک بوک‌های مارول به دفعات حضور پیدا کرده و ارتباط نزدیکی نیز با SHIELD و Hydra دارد. بسیاری از خرابکاری‌های بزرگی که در داستان‌های مارول اتفاق افتاده، زیر نظر این شرکت بوده و همیشه رد پایی از Roxxon در دنیای مارول وجود دارد. مشخص نیست که دقیقا این شرکت در بازی اسپایدرمن مایلز مورالس چه نقشی ایفا خواهد کرد، اما با توجه به چیزهایی که تا کنون از بازی شاهد بودیم، باید منتظر درگیری‌های شدیدی بین این شرکت و اسپایدرمن مایلز مورالس باشیم.

گروه دیگری که قرار است حسابی برای مایلز مورالس در Spider-Man: Miles Morales دردسر ایجاد کند، گروه The Underground است که از امکانات ویژه بهره می‌برد. رهبر این گروه شخصی به نام تینکرر است که اگر از دوست‌داران کمیک بوک‌های مارول باشید، با او آشنایی کاملی دارید. هرچند، تینکرری که در بازی اسپایدرمن مایلز مورالس قرار است ببینیم، بسیار با تینکرر دنیای کمیک بوک متفاوت است و می‌توان گفت که تنها هوش و نام او را با خود یدک می‌کشد. تینکرر در دنیای کمیک بوک یک مرد میانسال است که با هوش بسیار زیادی که دارد، سلاح‌های پیشرفته و خطرناک اختراع می‌کند و در اختیار دشمنان اسپایدرمن قرار می‌دهد. در طرف دیگر، در بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales قضیه تا حدودی برای شخصیت تینکرر متفاوت است و طبق مقاله‌ی اختصاصی مجله‌ی Game Informer، تینکرر در بازی یک دختر بسیار جوان است. جزییات زیادی از شخصیت تا کنون منتشر نشده و باید برای آشنایی کامل با او تا انتشار بازی منتظر بمانیم.

چه نسخه‌هایی از بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales منتشر خواهد شد؟

بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales قرار است در دو نسخه‌ی متفاوت منتشر شود که در زیر به بررسی جزییات آنان می‌پردازیم:

  • Standard Edition: نسخه‌ی استاندارد بازی تنها شامل بازی Spider-Man: Miles Morales می‌شود و هم برای PS5 و هم PS4 در دسترس خواهد بود. همچنین آن دسته از کاربرانی که نسخه‌ی استاندارد بازی را برای PS4 خریداری کنند، یک آپدیت رایگان برای PS5 نیز دریافت خواهند کرد. قیمت نسخه‌ی استاندارد ۵۰$ است.
  • Ultimate Edition: نسخه‌ی اولتیمیت در کنار بازی Spider-Man: Miles Morales شامل نسخه‌ی ریمستر بازی Spider-Man سال ۲۰۱۸ نیز خواهد بود و تنها برای دارندگان PS5 منتشر خواهد شد. همچنین این نسخه شامل تمامی بسته‌های الحاقی بازی Spider-Man نیز خواهد بود. قیمت نسخه‌ی اولتیمیت ۷۰$ است.

همچنین در کنار بازی یک رمان پیش‌درآمد نیز قرار است منتشر شود. این رمان که Marvel’s Spider-Man: Miles Morales – Wings of Fury نام دارد، سال نخست اسپایدرمن شدن مایلز مورالس را روایت می‌کند و به نوعی یک مقدمه برای بازی Spider-Man: Miles Morales محسوب می‌شود. این رمان قرار است دو روز قبل از انتشار بازی، عرضه و روانه‌ی بازار شود.

منبع : SARGARME

درباره admin

Check Also

Ghost of Tsushima

بازی Ghost of Tsushima

واقعه‌ی سوشیما یکی از عجیب‌ترین و در عین حال تلخ‌ترین حادثه‌های تاریخی در ژاپن است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *